Zmiana zaczyna się od Ciebie: Twoje działania kształtują świat, w jakim chcesz żyć.

Idąc za Gandhim „Bądź zmianą, jaką chcesz zobaczyć w świecie”.

 

Bardzo łatwo iść za tłumem, spoglądać w tą samą stronę, żyć w ukształtowanym przez kogoś świecie. A czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak bardzo Twoje codzienne działania wpływają na świat wokół Ciebie?

 

Często wydaje się nam, że wielkie przemiany wymagają rewolucji, ale zapominamy, że każdy z nas ma niezwykłą moc wpływu na kształtowanie otaczającej rzeczywistości. I że te wielkie zmiany rozpoczynają się od malutkich kroczków.

 

I bardzo prozaicznie, ale spójrz wokoło. 

Moim przykładem z życia jest narzekanie. Niegdyś żyłam właśnie w takim środowisku, żyjącym z dnia na dzień, narzekającym, nie cieszącym się drobiazgami, czekającym na spektakularne zmiany, które nigdy nie nadeszły.

Dziś żyję po swojemu, sama wybieram środowisko, w którym chcę wzrastać, nie narzekam, dużo się uśmiecham, widzę więcej, cieszę się z drobiazgów, celebruję chwilę, jestem wdzięczna za to co mam.

 

I możesz powiedzieć „No tak, ale Twoje życie nie wskoczyło na inny poziom, nie masz miolionów na koncie, nie jeździsz merdecesem.”

Nie.

Ale dla mnie ta mała dla Ciebie zmiana, może nawet uznasz nic nie znacząca, jest kolosalna.

I właśnie w takim świecie chcę żyć, w świecie moich własnych działań i wartości. To ja mam kontrolę nad tym, czy stoję w miejscu, czy też podejmuję kroki w kierunku  zmian.

 

I cytat „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie” żyje.

Chciałam zmian, ale zrozumiałam, że same się nie zadzieją. To ja mam moc sprawczą i jestem ich motorem napędowym. Ode mnie zależy gdzie będę.

 

To, co dziś pomaga mi kreować moją rzeczywistość, moją przyszłość to wielka uważność.  Na siebie, swoje potrzeby, swoje wartości. I bardzo mocno pilnuję, aby nie wpuszczać do swojego świata negatywnego myślenia, narzekania, toksycznych relacji i wampirów energetycznych.

Bo dzięki temu, dzięki tej mojej uważności na siebie i przyjaźni ze sobą, ja mogę dać to światu. Dać uśmiech, pozytywną energię, wsparcie.

Wiem, że nawet najmniejsze gesty życzliwości mogą mieć ogromny wpływ na życie innych osób. Czasami wystarczy uśmiech lub chwila uwagi, by kogoś uszczęśliwić lub podnieść na duchu.

 

Wierzę, że dobrą energię można wysłać w świat, dlatego angażuję się w działania na rzecz kobiet. Swoją wiedzą i doświadczeniem, dzielę się, aby dać kobietom siłę i moc, większą pewność siebie, wiarę w swoje możliwości. Dlatego właśnie powstał podcast „Bądź bliżej siebie”. Ponieważ chcę Ci nim powiedzieć, że i ty możesz być swoją przyjaciółką, stać się bardziej zadowolona z życia i spełniona. Bo widzę, jak wiele jeszcze musi się zmienić, abyśmy my kobiety były pewne siebie, odważne i abyśmy mogły żyć bez presji społecznej, bez poczucia, że coś musimy. Żebyśmy mogły żyć w zgodzie ze sobą.

 

Jest wiele obszarów, w których potrzebne są zmiany. Ale zamiast czekać na innych, zacznij od siebie. Bo każdy z nas ma ogromny potencjał do wprowadzania pozytywnych zmian, nawet jeśli wydają się one małe w skali globalnej.

 

Jeśli marzysz o lepszym świecie, zacznij od siebie. Twoje działania mogą być iskrą, która zapoczątkuje wielką przemianę. Ośmiel się działać, bo zmiana zaczyna się od Ciebie.