„Przestałem się bać, kiedy zrozumiałem, że moja gra polega na próbowaniu, a nie na wygrywaniu”. Michael Jordan

 

Dziś chciałam zatrzymać się na chwilę przy słowach Michaela Jordana.

I podzielić się z Wami pewną refleksją, która odmieniła moje podejście do życia i do wyzwań, jakie stawia przed nami świat.

Przez wiele lat żyłam w przekonaniu, że aby odnieść sukces, muszę wygrywać we wszystkim, co robię. Bałam się porażek, unikałam ryzyka, bałam się stawiać czoła nowym wyzwaniom. Wybierałam swoją bezpieczną – jak wtedy sądziłam – strefę komfortu.

Ale pewnego dnia coś we mnie się zmieniło.

Doszłam do miejsca, w którym poczułam, że chę wyruszyć w nieznane, rozwinąć skrzydła i wezmę w tą podróż niepewność i lęk przed porażką, ale nie pozwolę im zawładnąć moimi działaniami.

Wtedy właśnie odkryłam, że prawdziwa magia życia ukryta jest właśnie w tych momentach prób i popełniania błędów.

To nie liczba zdobytych trofeów definiuje moją drogę, ale to, jak wiele razy podjęłam wyzwanie i ile się nauczyłam w trakcie tego procesu.

 

Przestałam bać się porażki, ponieważ zrozumiałam, że to właśnie przez próbowanie, popełnianie błędów i wyciąganie wniosków rozwijamy się i osiągamy swoje cele.

Zrozumiałam, że sukces nie polega na osiągnięciu perfekcji. Że nic nie dzieje się od razu. Sukces tkwi w odwadze do próbowania, w otwartości na nowe doświadczenia, nawet jeśli oznaczają one ryzyko.

Życie to nie tylko lista sukcesów, ale także zbiór doświadczeń, które gromadzimy w trakcie naszej podróży. Każda próba, nawet jeśli kończy się porażką, jest lekcją, która pomaga nam rosnąć i dojrzewać.

 

I nie chcę dłużej żyć w cieniu strachu. Chcę śmiało podążać za moimi marzeniami. Przestałam się bać, bo zrozumiałam, że to właśnie przez próbowanie osiągnęłam największy sukces – sukces w rozwoju się jako osoba, sukces w odkrywaniu swojej drogi życiowej, sukces w odważnym stawianiu czoła wyzwaniom.

Nie musisz się bać próbować. Nie musisz się bać porażek.

Każda próba to kolejny krok naprzód, dzięki niemu odnajdujemy naszą prawdziwą siłę i pasję.

Życie to gra, w której największą nagrodę otrzymujemy za odwagę do próbowania, nie za samą wygraną.

Ściskam Was mocno i życzę odwagi do próbowania.