Jako freelancerka i przedsiębiorczyni, zawsze szukałam sposobów na rozwój moich umiejętności.

Decyzja o zapisaniu się na kurs WordPressa nie była oczywista i rozpoczęła się od myślenia o pracy zdalnej, na czele której stał 8 tygodniowy kurs WA. WordPress był jednym z modułów kursu w wersji PREMIUM, bo tylko takie mnie interesują – zarówno jeśli chodzi o szkolenia, ale i o usługi świadczone przeze mnie.

Droga do realizacji tego modułu nie była jednak tak szybka – okazało się, że samo “WA” to puszka pandory – uchylając jej wieko musiałam zaznajomić się z narzędziami i aplikacjami, z którymi wcześniej nie miałam do czynienia, mało tego – o niektórych nie miałam pojęcia, że w ogóle istnieją!

I tak krok po kroku, wytrwale, odhaczałam moją checklistę narzędzi, programów i systemów, które muszę opanować, by móc świadczyć usługi PREMIUM.

Pewnego dnia moja ulubiona klientka, zapytała mnie czy mogę ogarnąć jej stronę, tym samym wywołując lawinę. Powiedziałam jej prawdę, że nie mam doświadczenia w tym obszarze, a ponieważ moja ambicja nie znosi czegoś nie umieć, albo umieć na pół gwizdka wskoczyłam w wir technicznego zaplecza biznesu online.

Początki jak zwykle nie były łatwe, okazało się, że każda wtyczka doinstalowana do podstawowej wersji programu to zupełnie inny layout i funkcje. Ale trafiła kosa na kamień.. Moja ambicja nie pozwala mi przejść wobec trudności obojętnie – wręcz przeciwnie – napieram ze zdwojoną siłą!

Oczywiście pełen sukces zawdzięczam szkoleniu, ale i nieocenionemu wsparciu techniczno-informatycznemu jakim jest mój mąż – jego cierpliwe instrukcje i pomoc w gaszeniu pożarów doprowadziły do tego, że teraz ten post możesz przeczytać na BLOGU, umieszczonym na MOJEJ STRONIE, którą stworzyłam SAMA, krok po kroku, zdobywając tym samym największe doświadczenie. Tworzenie od podstaw, nie bazując na gotowych szablonach, wielokrotnie modyfikując i ulepszając.

Cały proces łącznie z nauką trwał 2 miesiące, zawierał nieskończoną ilość poprawek, wynikających z mojego perfekcjonizmu, ale dziś mogę powiedzieć, że strona godnie reprezentuje moją markę.

WordPress to dla mnie nie tylko nauka o tworzeniu stron, to także lekcja samodyscypliny i realizacji projektu od pomysłu do finalnego produktu. A determinacja i zaangażowanie to klucz do drzwi sukcesu.